מומחה לשיקום הפה

לא מעט אנשים נדרשים לעבור במהלך חייהם, לעבור טיפול של שיקום הפה. טיפול זה מתבצע במקרים של תאונות, חבלות, פציעות או במקרים בהם מתפתחות דלקות שונות בשיניים אשר מובילות בבוא הזמן למצב שאין ברירה אלא לעקור אותן ולערוך טיפול שיקום של הפה.

מי שאחראי על טיפול זה הוא מומחה לשיקום הפה, אשר יכול לערב במסגרת עבודתו גורמים שונים, בין אם זה רופא שיניים רגיל, אורתודנט, וכמובן מעבדות שונות אשר בונות את האמצעים בעזרתם מבצעים את הטיפול, החל ממודלים של הלסתות, גשרים, שתלים, ציפוי שיניים ועוד שורה ארוכה של אמצעים.

אנחנו יכולים למצוא מומחה לשיקום הפה בערים רבות בארץ, מן הסתם יהיה הרבה יותר קל למצוא מרפאת שיניים תל אביב אשר מעסיקה מומחה לשיקום הפה, אך גם בערים קטנות יותר אנחנו נוכל למצוא מומחים שמתעסקים בתחום זה. מה שחשוב לדעת הוא, שלא כל רופא שיניים יכול לבצע טיפול מקיף של שיקום הפה, בדרך כלל הוא יפנה את המטופל למומחה או שמראש, יש לפנות אליו, בין אם זה דרך מרפאת שיניים ובין אם זה דרך בית חולים או קופת חולים.

מומחה לשיקום הפה, מתמחה כאמור בטיפולים שונים אשר נדרשים כאשר יש צורך לבצע שיקום של שתי הלסתות או אחת מהן. למשל, במקרה של לסתות אשר אינן עומדות באופן מקביל וישיר אחת לשנייה, במקרה בו יש צורך ביישור שיניים, כתוצאה מרווחים גדולים בין שן לשן, במקרה בו יש צורך לעקור שיניים כתוצאה ממחלה או הזנחה ובמקרה כזה, יש לבצע לאחר מכן גם טיפול השתלת שיניים ועוד. מקרים אלו מוכרים לנו ממצבים שונים, החל ממצבי קיצון כמו תאונה, חבלה או מכל סיבה חיצונית ועד סיבות קצה בצד השני, כגון הזנחה, דלקת או מחלה.

כיצד מבצעים טיפול אצל מומחה לשיקום הפה

בשלב הראשון יתבצע אבחון של המצב. אז הרופא יחליט מהי תוכנית הטיפול המתאימה, האם עליו לבצע השתלות שייניים, האם עליו לבצע ציפוי שיניים, ציפוי חרסינה, באיזו דרך עליו לפעול בשביל לשקם את השיניים.

לשם החלטה זו, יהיה עליו לבצע צילומים ולבחון את הלסתות באופן פרונטאלי, כמובן. סביר להניח שהמטופל יגיע אליו אחרי שהוא עבר בדיקות וטיפולים אצל רופא שיניים תל אביב או בכל מקום אחר. ייתכן שהוא יפנה אליו, בעקבות הפנייה מהרופא או כתוצאה מכאבי שיניים וחוסר יכולת ללעוס או לדבר בצורה נוחה, ואז יתגלה שיש נזק מסוים שחייב בטיפול של מומחה לשיקום הפה.

אחרי שהמומחה יבנה את התוכנית, אז תתחיל עבודה בשני שלבים, שלב ראשון יתייחס לכל המודלים הנדרשים, קרי מודל של מבנה הלסתות על מנת שהרופא יוכל לדעת כיצד לעבוד וכיצד לבנות את המערכות השונות לטיפול. שלב שני, הוא הטיפול בפועל, כלומר טיפול עקירה, השתלות שיניים, טיפול ציפוי שיניים וכל מה שנדרש. הטיפול יימשך במשך מספר שבועות, אשר אחת לכמה זמן המטופל יגיע אל המומחה ויעבור אצלו בדיקות לראות כיצד הטיפול מתקדם, לאחר מכן ייקבע האם יש צורך להמשיך בטיפול בצורה אחרת או להשאיר את המצב כמו שהוא.

אם אתם מחפשים מומחה לשיקום הפה, זה הזמן לפנות אל המרפאה שלנו, מור השתלות שיניים. אצלנו תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש בנושא אודות טיפולי השתלות וטיפולי שיקום הפה. אנחנו נשמח לבנות עבורכם תוכנית מקיפה לשיקום הפה בעלויות נוחות. פנו אלינו עוד היום, הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל עת ובכל עניין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.