עריכת חוזים

כדאי לבצע עריכת חוזים כדי לוודא את הבטחת זכויותיהם של שני הצדדים הנכנסים להסכם, ולא משנה באיזה תחום מדובר. המטרה של החוזה הינה לוודא כי כל צד ישמור על ההתחייבויות שלו כלפי הצד השני, כך שהזכויות של שני הצדדים הינן מעוגנות כך שאף צד לא יוכל לנצל לרעה את הצד השני. היות וחוזה הינו מסמך מחייב, החוזים מפוקחים ונאכפים על ידי דיני החוזים, לכן חשוב מאוד לעבור היטב על תוכנו של חוזה, כדי שלא יקרה מצב בעתיד שצד אחד יגלה שהיו סעיפים שלא שם לב אליהם ובעצם אינו מסכים להם. בדיוק מסיבות אלו ואחרות, כדאי לערב מביני עניין בתהליך כמו עריכת חוזים, למשל עורכי דין מהתחום. לכל סוג זה חוזה יש כיוונים קצת שונים שבהם כדאי להתמקד, להלן דוגמאות לתחומים שונים בהם נהוג לערות מסמך משפטי מסוג זה:

עריכת חוזים בתחום השותפויות

כשאנשים נכנסים יחד לשותפות, הם עשויים להרגיש בהתחלה שהם מסתדרים היטב ומסכימים על כל מה שחשוב. לעיתים זה עם בני משפחה או חברים, ואז לא מרגישים צורך בהחזקת מסמכים משפטיים, ולא מתחילים תהליך כמו עריכת חוזים. דבר זה מתברר פעמים רבות כטעות בהמשך הדרך, היות וענייני כספים יכולים לפגוע בשותפויות, ולכן חשוב להגדיר כמה שיותר סעיפים מראש, בצורה מוגדרת וברורה. עורך דין המתמחה בתחום יכול לעזור לשותפים העתידיים להגדיר מראש תנאים כמו אופן ניהול השותפות, תחומי אחריות, חלוקת רווחים, ועוד נושאים שעשויים לגרום למחלוקות אם אינם מוסדרים מראש. עריכת חוזים בתחום השותפות יכול לתרום רבות להתנהלות חלקה של העסק, ולכן מומלץ לעשות זאת מבעוד מועד.

עריכת חוזים בתחום רכישת דירות

תחום נוסך בו כדאי לעבוד עם חוזה שנעשה באופן מקצועי, הינו תחום הנדל"ן, למשל רכישה של דירות. רכישה של דירה זהו צעד משמעותי וכבד מבחינה כלכלית, וכדאי לדעת בדיוק למה נכנסים, ושכל מה שנאמר הוא אכן אמת. למשל צריך להגן על הרוכש מפני פגמים קיימים בדירה, שלא נתגלו בבדיקה הראשונית, או מידע אחר שהוסתר ממנו בעל פה. עו"ד שמבין בתחום עריכת חוזים של דירות יכול לשמור עליכם מהפסדים שכרוכים ברכישת דירה.